ASPIAG
 
NOVINKY

Po intenzivním vývoji představujeme novou verzi systému Bacmed(R).

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE
Přihlašovací jméno: Heslo:


Úvodní stránka » BACMED 6iG2 » Epidemilogický expertní systém

Epidemilogický expertní systém

O produktu

Unikátní nástroj pro porovnávání kmenů na základě AST fingerprintů

Funkční popis

Unikátní nástroj pro porovnávání kmenů na základě AST fingerprintů.

S použitím základního předpokladu, že každý kmen si po určitý počet svých generací zachovává stejné, či velmi podobné vlastnosti chování k antibiotikům, můžeme nechat systém vyhledávat a posuzovat shody mezi vzorky, pacienty i celými odděleními. Přenosem konkrétního kmene mezi pacienty si sice nemůžeme být na 100% jisti ani při velké vypočtené shodě, ale přesto systém poskytuje důležité podklady pro další epidemiologické šetření.

Epidemologický expertní systém

Sledování podobných kmenů, varování v případě podezření na přenos mezi pacienty.

Necháme-li hovořit čísla... I poté co připustíme, že určitá část shod je z klinického pohledu neprokazatelná, nedávná studie potvrdila přes 85% přenosů mezi pacienty označenými systémem IDEA; Studie zahrnovala analýzu 3.000 vzorků. Uvážíme-li velký objem dat, který je k podobným analýzám třeba, i zde systém patrně překvapí. Detailní analýza a hledání shod u 1.000 vzorků nezabere ani minutu. Jednotlivé analýzy lze opět zpracovávat “on the fly”.

Systém dále vytváří přehledy kmenů a fenotypů pro oddělení (žadatele), samostatě, nebo sdružené dle libovolného klíče.

In-Depth Expert Analysis (systém IDEA) je navržen aby fungoval jako rozšížená služba laboratoře, kterou je možné nabídnout nemocnicím nebo jiným velkým zdravotnickým zařízením. Nevyžaduje žádné dodatečné investice ani náklady na provoz, přesto může pro laboratoř představovat klíčovou konkurenční výhodu.

Další statistiky jako přehledy rezistencí a analýzy trendů jsou v systému IDEA samozřejmostí.